Saç Ektirmek Ne Kadar?

0
13
Saç Ektirmek Ne Kadar?
5 (100%) 1 vote

Dünyada birçok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de saç ekimi yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Türkiye, Dünyanın sayılı saç ekim merkezlerinden biridir. Dış devletlerden her yıl bir milyona yakın insan saç ekimi için ülkemize gelmektedir.

Ülkemizde İstanbul başta olmak üzere birçok ilimizde de saç ekim merkezleri hizmet vermektedir. Saç ektirme fiyatları ise saç ekim merkezlerinde farklı olarak uygulanmaktadır.

Ülkemizde saç ektirme fiyatları yaklaşık olarak 3.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Saç ekim fiyatları arasında ki nedenleri arasında kişinin saç yapısı, kelleşme, kaç tane kök ekimi yapılacağı, uygulanacak tedavi yöntemi gibi birçok etken söz konusudur.

SAÇ EKTİRME FİYATLARINDA FARKLILIK

Saç ektirme fiyat farklılığının birçok sebebi vardır. Her hangi bir tedavi merkezine saç ektirmek için başvurduğunuz zaman ilk olarak saç yapısı incelenir. Çıkan sonuca göre hangi tedavi yönteminin uygulanacağı tespit edilir. Tespit edilen yönteme göre fiyat belirlenir. Ayrıca tedavi sürecinde yapılabilecek ek uygulamalar olabilir. Bu ek uygulamalarda fiyatların farklı olmasına sebep olur.

Türkiye’de saç ekim tedavisi sürecinde kullanılan iki yöntem vardır. Bu yöntemler FUE ve FUT yöntemleridir. FUE yöntemi çok olarak kullanılan ve saç ektirmek fiyatı olarak da biraz maliyetli olan yöntemdir. FUT yöntemi ise, saç ektirmek fiyatı ucuz olan bir yöntemdir.

Saç ekim merkezleri, saç ektirme fiyatı konusunda iki farklı tarife belirlemektedir. Bazı tedavi merkezleri tek fiyat uygulaması yaparken, bazı tedavi merkezleri de ekilecek greft sayısına göre fiyat belirlemektedir. Greft sayısına göre fiyat belirlenmesi şu şekilde yapılmaktadır; 500 greft ekimi yaklaşık olarak bir saat zaman alırken, 5.000 greft ekimi ise yaklaşık on saat zaman almaktadır. Sonuç olarak aradaki zaman farkından dolayı saç ekim fiyatları değişiklik göstermektedir.

Saç ektirmek, cerrahi bir yöntem olduğu için uygulamanın izleri bir ömür boyu taşınır. Bundan dolayı bu işlemi yapacak saç ekim merkezinin kaliteli olması ve fiyatların da normal olmasına önem verilmelidir. Tedavi merkezinin konumu, bulunduğu şehir ve doktorun bu alanda uzmanlığı gibi sebepler saç ektirme fiyatlarını etkilemektedir.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here