Saç Ektirme Ameliyatı

0
8
Saç Ektirme Ameliyatı
5 (100%) 1 vote

Saç ektirme ameliyatı, sağlıklı saç köklerinin alınarak saç olmayan alanlara nakil edilmesi ile gerçekleştirilen estetik bir operasyondur. Saç ekimine karar veren bir kişinin, doğal görünümü en iyi şekilde sağlamak için kaç seans olacağını ve kaç saç kökü ekimi yapılacağını doğru bir şekilde öğrenmesi gerekir. Yapılacak olan bu operasyon kişinin psikolojisi ve dış görüntüsü ile ilgili bir durumdur.

Başlangıçta iyi bir araştırma yapılması, saç ekimi merkezi ve doktorun seçilmesi çok önemlidir. Saç ekimi yapacak olan doktor bu alanda tecrübeli olmalı ve hastayı doğru bir şekilde analiz etmelidir. Operasyon yapılacak kişinin saçının dökülme sebebi öğrenilirken alın çizgisi, baş yapısı, saç yapısı ve saç köklerinin durumu gibi etkenler dikkate alınır.

Saç ektirme ameliyatının ne kadar süreceği kişinin kendi saçlı alanında bulunan saç yoğunluğu ve saç alanının büyüklüğüne göre değişir.

SAÇ EKİMİ KAÇ SEANS SÜRER?

Saç ekiminde seans sayısını belli eden unsur, kişideki saç yoğunluğu ve saçsız alanın büyüklüğüdür. Kişinin saçsız alanı büyük olursa, alınacak saç kökü sayısı aynı oranda fazla olur. Saç kökleri seyrek olursa, alınacak saç kökü sayısı da aynı oranda az olur. Kişinin saç açıklığı az olursa, saçlı alandan alınacak saç kökleri bir seansta tamamlanır. Ancak kişinin durumuna göre üç seans sürebilir. Saç ektirme ameliyatında alınacak greft sayısı ne kadar çok olur ise, ekim yapılan alanda daha güzel bir görüntü elde edilir.

SAÇ EKİMİNDE KULLANILAN TEKNİKLER

Saç ektirme ameliyatında alınacak greft sayısı saç ekim yöntemlerine göre değişiklik gösterir. FUT tekniğinde kişinin ensesinde bulunan saçların sıklığı ve saç derisinin gevşekliği önem taşır. Bu yöntemde saç kökleri toplu bir şekilde alınarak saç ekimi yapılır. Yaklaşık olarak 2000-3000 arası greft alınabilir. FUE tekniğinde ise saç kökleri tek olarak alınır ve tek olarak ekilir. Dolayısıyla bu yöntem daha fazla bir zaman alır. Bir seans 6-8 saat zaman alır. Tek seansta alınabilecek saç kökü sayısı 3000-4000 greft olur. Şayet alınan greft sayısı yeterli olmaz ise, ikinci ve üçüncü seanslar yapılabilir.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here