Saç Ekimi En Kaliteli

0
23
Saç Ekimi En Kaliteli
4.7 (93.33%) 3 votes

Türkiye estetik uygulamalar alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olabilir. Amerika ve Avrupa ülkelerinde fiyatlar çok pahalı olduğu için vaka sayısı düşük olmakta ve dolayısıyla bu duruma parelel olarak tecrübe gelişmemektedir. Türkiye’de vaka sayısı bir hayli fazladır. Ancak bu kadar yoğun saç ekimi yapılırken kalite var mıdır? Ne yazık ki bunu söylemek çok zordur. Birçok merdiven altı firma, kendini doktor gibi göstererek kötü sonuçlar ortaya koymaktadır ve kanunlar da bunlara engel olamamaktadır. İnsanlar en küçük ameliyatı bile doktorun yapmasını istedikleri gibi, aynı şekilde saç ekimi gibi bir girişimi de uzman hekime yaptırmak isterler.

SAÇ EKİM MERKEZİ NASIL OLMALIDIR?

Saçlar insanlar üzerinde özgüven duygusunu etkileyen bir faktördür. Çeşitli sebepler ile dökülen saçlar için hem erkekler hem de kadınlar çözüm bulmaya çalışırlar.

Saç dökülmesine engel olan kimyasal veya bitkisel ilaçlar, saç bakım kürleri, saç maskeleri gibi çözüm arayışlarında sonuç alınamayınca daha kalıcı çözümler aranmaya başlanır.

Saç dökülmesine çözüm bulamayan kişiler için en iyi yöntem saç ekimi operasyonlarıdır. Saç ekimi operasyonu bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

HANGİ YÖNTEM SEÇİLMELİDİR?

Saç ekimi operasyonu için en kaliteli saç ekimi merkezini ve iyi doktoru bulmak gerekir. İyi bir uzman bulunmadığı takdirde saç ekim operasyonun başarılı olması zor olacaktır. Saç ekim talebinin artması, bu alanda uzman olmayan ve yasal yükümlülüğü bulunmayan merkezlerin çoğalmasına sebep olmuştur. Saç ekim operasyonu cerrahi müdahaledir ve cerrahlar veya dermatologlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Operasyon esnasında olabilecek komplikasyonlara müdahale edebilecek donanıma sahip olan merkezlerde yapılması gerekir. Gerekli donanıma sahip olmayan merkezlerde kesinlikle saç ekim operasyonları yapılmamalıdır.

Saç ekimi yapılacak merkezin uygunluğu ve doktorun bu alanda tecrübe sahibi olması operasyon için en önemli kriter olmalıdır. Hangi saç ekim yönteminin tercih edileceği de önemli etkendir. Bazı merkezler FUT saç ekimi yönteminde, bazıları FUE saç ekimi yönteminde uzmanlaşmış durumda oluyorlar. Tercih yaparken bunları da değerlendirmek gerekir.

Saç ekimi merkezini seçerken en kaliteli merkezlere bakmalı ve ucuz olan merdiven altı yerlerden uzak durulmalıdır.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here