Saç Ekim Fiyatları

0
1
Saç Ekim Fiyatları
Bu yazıyı oylayın!

Saç ekimi sektöründe, saç ekim fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, bu konuda değişik yerlerden araştırma yapar. Belli bir süreden sonra saç ekimi ile fiyatların ne kadar olduğunu öğrenerek bütçesini ona göre ayarlar. Bu konuda tek fiyattan bahsetmek imkânsız bir şeydir. Çünkü çok değişik fiyatlar ile karşılaşır.

Saç ekim merkezleri 3 bin Türk Lirası ile 15 bin Türk Lirası arasında değişen fiyatlara saç ekimi yapmaktadır. Bu fiyat farklılığı kişinin kellik seviyesine, ekim yapılacak olan tekniğe ve saç ekim merkezine göre değişiklik gösterir.

SAÇ EKİM FİYATLARINDA ETKENLER

Saç ekimi fiyatlarına göre, saç ekimi merkezini araştırırken dikkat edilmesi gerekli olan bazı etkenler vardır. Saç ekimi fiyatının yüksek olması, saç ekiminin başarılı olacağı anlamına gelmez. Saç ekim fiyatlarının neden bu kadar değişik olduğunu anlamak, uygun bir saç ekimi merkezini seçmek konusunda yardımcı olacaktır. Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörler vardır. Bunlar;

1- Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve ilave uygulamalar.

2- Ekilecek olan greft sayısı.

3- Merkezin bulunduğu yer

4- Lüks hizmet

SAÇ EKİM TEKNİKLERİ

Saç ekimi operasyonlarında ücreti etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesi kullanılacak olan tekniktir. Kullanılacak olan ilave uygulamalarda ücretlerin değişmesine sebep olur. Şu anda en çok kullanılan yöntemler, FUE, FUT ve Robotik FUE’ dir. İlave uygulamalara gelince, saçın yapısını güçlendirmeye yönelik PRP ile FUE saç ekimi gibi uygulamalar da mevcuttur. Robotik FUE’nin ücreti yüksek olduğundan dolayı, Türkiye’de çok tercih edilmez.

EKİLECEK GREFT SAYISI

Saç ekimi muayenesi sonucunda hasta için gerekli olacak greft sayısı kararlaştırılır. Bazı saç ekim merkezleri tek fiyat açıklarken, bazıları da toplanacak greft sayına göre fiyat belirler.

SAÇ EKİM MERKEZİNİN BULUNDUĞU ŞEHİR

Saç ekim merkezinin bulunduğu şehir, semt ve ulaşım gibi etkenler de fiyatları etkiler. Saç ekim merkezlerinin kira giderleri bile fiyatları etkiler.

LÜKS HİZMET

Sağlık alanında lüks ihtiyacı bir gereklilik değildir. Ancak lüks bir saç ekim merkezinin, saç ekim fiyatları da yüksek olmaktadır. Saç ekim merkezinin lüks olması, kaliteli olduğu ya da başarılı olduğu anlamına gelmez.


Facebook Comments
PAYLAŞ
Önceki İçerikSaç Ekiminde En Son Gelişmeler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here