En Trend 20 Kısa Saç Modeli ve Renkleri

1
161
En Trend 20 Kısa Saç Modeli ve Renkleri
Bu yazıyı oylayın!

Modanın hızla değişen dünyasına birçok kişi ayak uydurmakta zorluk çekmektedir. Giyim, kombinler ve makyaj konusunda yaşanan trend eğilimleri, saç kesimi ve modelleri konusunda da yaygın olarak yaşanmaktadır. Son dönemlerde birçok kadın, saçlarında kısa saç modellerini tercih etmektedir. Uzun yıllardan bu yana Avrupalı kadınlar tarafından tercih edilen kısa, modern ve tarz saç kesimleri artık dünyadaki tüm bayanlar tarafından ilgi görmektedir.

Kolay kullanımının yanı sıra modern, cool ve tarz bir görünüm sağlayan kısa saç kesimleri kadınların yüz hatlarını da ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde uzun Rapunzel saçlarının yerini özellikle asimetrik kısa saç modelleri almaktadır.

kısa saç modelleri ve renkleri-1

Kısa Saç Modeli Trendleri

Kış aylarında kısa saç kesimi çok fazla talep görmese de havaların ısınmaya başladığı bahar ve yaz dönemlerinde birçok kadın saçlarını kısa kestirmeye karar vermektedir. Kısa saç kullanımına alışık olmayan, uzun süre uzun saç kullanmış olan kadınlar kısa saç stiline adım atmadan önce bir tereddüt yaşamaktadır.

Yanlış karar verilmiş bir kesim ve saç rengi, kadınlar için büyük bir pişmanlığa dönüşebilmektedir. Birçok kadın trendlere ve ünlü kısa saç kesim modelleri konusunda incelemeler yaparak kısa saç kesimine karar vermektedir. Fakat başkasında çok beğenilen ve iyi duran bir saç kesimi aynı yüz hatlarına ve ten rengine sahip değilseniz siz de bir felakete dönüşebilmektedir.

Her sezon değişen kısa saç kesim trendleri takip ederken kendinize en çok yakışan modelde karar vermek bu nedenle önemli olmaktadır. İyi bir kuaför seçmek, istenilen modeli tam ve ayrıntılı bir şekilde anlatmak gerekirse fotoğraf göstermek kısa saç kesimi öncesi yapılması gerekenlerdendir.

kısa saç modelleri ve renkleri-2

İnce Telli Saçlara Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelinin rahatlığına alışan birçok bayan saç modelini değiştirmeyi ve uzun saçlara dönmeyi düşünmemektedir. Doğru kesilmiş bir kısa saçla günün her saatinde tarz görünmeniz ve ani davetlere bile mükemmel görünen saçlarla katılabilirsiniz. Saç kesimine karar vermeden yüz hatları, saç rengi, ten rengi kadar saç yapısı da önemli olmaktadır.

İnce telli saç modellerinde genellikle dolgun gösterecek saç kesimleri tavsiye edilmektedir. Bu nedenle kuaförler ince telli kısa saç kesimi için katlı kesimleri önermektedir. Daha dolgun, hareketli ve enerjik bir görünüm için saç renginde de gölgeleme işlemleri tavsiye edilmektedir. Düz küt modeller kalın telli saçlarda kabarıklığa yol açarken ince telli saçlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

kısa saç modelleri ve renkleri-3

Perçemli Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinde klasik bir görünümü istemeyen kişiler, bu saç modellerinde küçük dokunuşlar yaparak hareket kazandırmak istemektedir. Kahkül ve perçem bayanlar tarafından hem kısa hem uzun saç kesim modellerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Kahkül kesiminde tüm yüz şekilleri, bu modeli kaldırmamaktadır. Hatta istenmeyen sonuçlar yaşanabilmekte ve kişiler kahkül kestirdikten sonra henüz kuaför salonundan çıkarken pişmanlık yaşayabilmektedir.

Asimetrik kısa saç modellerinde kahkül kullanımı zor olmaktadır. Fakat küt kısa saç modelleri arasında sıklıkla kahkül tercihi yapılmaktadır. Özellikle geniş alın yapısına sahip kadınlar sıklıkla kahkül kestirmektedir. Dalgalı saçlarda perçem daha hoş bir hava katarken düz saç yapısına ise kahkül yakışmaktadır.

Kısa Saç Modellerinde Marjinal Renkler

Kendi tarzını ön plana çıkaran kısa saç kesimlerini tercih eden kadınlar genellikle saç renginde de iddialı renklere yönelmektedir. Sezonun en trend saç renkleri arasında gri ön plana çıkmaktadır. Fakat gri rengindeki saç modelleri, kadınları olduğundan daha yaşlı bir görünüme sokabilmektedir. Bu nedenle saç renginde hem marjinal hem de genç, dinamik bir görünüm için saçın tamamına yerine belirli yerlerde gri rengi tercih edilebilmektedir.

Pembe ve mor renkler de saç renklerinde genç bayanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Kısa saçlı bayanlar saç rengi konusunda çalışma hayatı, yaşam tarzı, ten rengi, göz rengi, saç modeli gibi konulara dikkat etmelidir. Pembe ve mor gibi sıra dışı renkler ilk boyatıldığı günlerde şık ve farklı görünse de çok çabuk akarak saçın yıpranmış bir görünüm almasına neden olabilmektedir.

Saç rengi seçimlerinde kısa saçlara özellikle kızıl, sarı tonları çok yakışmaktadır. Aynı zamanda kısa saçlarda doğal, enerjik görünüm sağlayan saç gölgeleri, saçın daha çok ve dolgun görünmesine de yardımcı olmaktadır.

kısa saç modelleri ve renkleri-4kısa saç modelleri ve renkleri-5

kısa saç modelleri ve renkleri-6kısa saç modelleri ve renkleri-7

kısa saç modelleri ve renkleri-8kısa saç modelleri ve renkleri-9

kısa saç modelleri ve renkleri-10kısa saç modelleri ve renkleri-11

kısa saç modelleri ve renkleri-12kısa saç modelleri ve renkleri-13

kısa saç modelleri ve renkleri-14kısa saç modelleri ve renkleri-15

kısa saç modelleri ve renkleri-16kısa saç modelleri ve renkleri-17

kısa saç modelleri ve renkleri-18kısa saç modelleri ve renkleri-19

kısa saç modelleri ve renkleri-21kısa saç modelleri ve renkleri-21


Facebook Comments

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here