Kısa Saç Modelleri Ombre

0
81
Kısa Saç Modelleri Ombre
Bu yazıyı oylayın!

Geçtiğimiz sezonda saç boyası trendleri arasına katılan ombreli saçlar, 2017 saç boyası trendleri arasında da kendini göstermeye devam etmektedir. Saçların uç kısımlarına uygulanan ombre, genellikle uzun saç modellerinde görülmektedir. Fakat kısa saçlarda da uygulanması gayet mümkündür. Birçok kısa saçlı kadın, ombre yaptırma düşüncesinden uzun saçlarda olduğu etkiyi yaratmayacağını düşünerek vazgeçmektedir.

Kısa Saç Modelleri Ombre 1

İyi bir kuaförün elinden çıkmış kaliteli ombreler, kısa saçlarda harika bir etki yaratmaktadır. Bu nedenle kısa saçlı kadınlarda bu trende korkmadan katılabilmektedir. Birçok kuaför kısa saçlarda ombre uygulaması için saçın en az çene hizasında uzunluğa sahip olmasını tercih etmektedir. Daha iyi bir uygulama içinse son dönemin modası olan asimetrik kesimler yerine klasik küt kesimleri tavsiye etmektedir.

Kısa Saçlara Ombre Uygulaması

Kısa saça sahip olan birçok televizyon ve sinema yıldızı kadın da kısa ombreli saç modellerini severek kullanmaktadır. Üstelik kısa saçlara uygulanan ombre, kadına tarz ve modern bir görünüm de kazandırmaktadır. Saç uçlarına ağırlıklı olarak uygulanan sarı tonlarındaki renk geçişleri ombre olarak isimlendirilmektedir.

Kısa Saç Modelleri Ombre 2

Her kuaförde rahatlıkla yaptırabileceğiniz ombre uygulaması fiyatları değişkenlik göstermektedir. Böylece her kadının bütçesine hitap eden fiyatlara ombreli, havalı ve şık saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır. Birkaç tane boya markası evde uygulanabilecek ombre setleri satışa sunmaktadır. Bu setlerden de satın alarak rahatlıkla evde kısa saça ombre uygulaması yapılabilmektedir.

Ombre uygulamasında saç renklerinde geçişler çok önemlidir. Keskin geçişler istenilen doğal havayı yaratmazken kaliteli ve iyi uygulanmış bir geçiş için yumuşak geçişlerin olması gerekmektedir. Bunu yakalamak için alanında uzman kuaförler krepeli ombre uygulaması yapmayı tercih etmektedir. Kısa saçlarda evde uygulamalarda bu yumuşak geçişi eşit şekilde uygulamak zor olabilmektedir. Bu nedenle kişilere genellikle iyi bir kuaförde ombreye boyatması tavsiye edilmektedir.

İnce Saçlarda Ombre Etkisi

İnce telli saç yapısı gereği seyrek ve az bir görünüm oluşturmaktadır. Her kadının hayali olan dolgun ve gür saçlar ince telli saçlarla mümkün olmadığından saçta dolgun görünümü yakalamak için birkaç küçük oynama yapmak gerekmektedir. Saç kesimine kat ekletmek bu yöntemlerden bir tanesidir. Fakat katlı saç kesimlerini kullanmaya zorlanan kadınlara ombre boyatması önerilmektedir.Kısa Saç Modelleri Ombre 3

İnce telli saçlara uygulanan ombre, saçta ışık oyunları yaparak daha dolgun ve gür görünmesine yardımcı olmaktadır. Ombre rengi ağırlıklı olarak sarı olarak bilinse de saçın renginden birkaç ton açık veya kızıl tonlarında ombre tercihi de yapılabilmektedir.

Kızıl Ombre Modelleri

Ombre modasında birçok kadın sarı ombre modellerini severek kullanmaktadır. Kadınların saç boyasında gözde rengi olan sarı, ombrede de sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat istenilen her renk ombre uygulaması yapmak mümkündür.

Kısa Saç Modelleri Ombre 4

Ten rengi koyu olan kadınlar, sarı ombreleri uygulatmaktan kaçınmaktadır. Özellikle koyu ten rengi kadınlarda kızıl ombre modelleri oldukça şık durmaktadır. Bakır kızılı, kızıl karamel, ışıltılı kahve, gülkurusu, soğan kabuğu, sıcak kahve ombrede en çok tercih edilen renk tonları arasında yer almaktadır.

 Kısa Saç Modelleri Ombre 5

Ombreli saçlar düz fönle geçişlerini iyi göstermektedir. Daha havalı ve tarz bir görünüm için genellikle hacimli fön gibi doğal dalgalarla kullanılan ombre ışıl oyunlarıyla da kısa saçları dahi oldukça havalı ve dolgun göstermektedir.

Kısa Saç Modelleri Ombre 6 Kısa Saç Modelleri Ombre 7 Kısa Saç Modelleri Ombre 8 Kısa Saç Modelleri Ombre 9 Kısa Saç Modelleri Ombre 10 Kısa Saç Modelleri Ombre 11 Kısa Saç Modelleri Ombre 12 Kısa Saç Modelleri Ombre 13 Kısa Saç Modelleri Ombre 14 Kısa Saç Modelleri Ombre 15 Kısa Saç Modelleri Ombre 16 Kısa Saç Modelleri Ombre 17


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here