Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

0
156
Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bu yazıyı oylayın!

Bayanların en çok önem verdikleri birincil görünümü etkileyen sağlıklı saçlardır. Her bayan sağlıklı saçlar ister. Saçlarının rengi ile sık sık değişiklik yaparlar. Tabii kuaföre 15 günde bir gitmek, her ay gitmek bayanların cebini de oldukça yorar. Evde saçlarınızı kendiniz ip uçlarını alarak boyayabilirsiniz. Saçlarınızı; sıcak ve doğal saç rengi olan karamel saç rengine boyamak istiyorsunuz. Şimdi size nasıl boyayabileceğinizden ve saç boyama tüyolarından biraz bahsedelim.

karamel saç rengi nasıl elde edilir-1Karamel saç renginin kahve tonları içeren, koyu tonları seçerseniz işiniz daha kolay olacaktır. Risk almadan doğal saç renginiz açık renk ise evinizde kolaylıkla koyu karamel saç rengine kendiniz boyayabilirsiniz. Yine saç renginiz fındıkkabuğu ve kahve tonlarında ise seçiminiz boya kataloğundan koyu sarı ve altın sarı tonları ile 2.sefer de istediğiniz ışıltılı karamel saç rengini evinizde kolaylıkla tutturmuş olursunuz. En riskli saç rengi olan siyah renk saçı olan bayanlar ilk renk değişimi işlemini kuaföre yaptırması daha uygun olacaktır. Saç dönüşümleri en koyudan sıcak tonlara zor olacaktır. Saçlarınız da değişiklik yapmak isterken saçlarınıza zarar vermenizi istemeyiz. Evinizde saçlarınızı kendiniz boyayacaksanız kaliteli boyalar kullanmanız faydalı olacaktır.

Karamel Saç Boyama İpuçları

Saçınızın doğal tonları kumral ve yakın tonlar ise yapmanız gereken karamel renk bir boya seçmeniz ve içerisine yarım tüp de küllü sarı ton boya katmanız yeterli olacaktır. Boyayı sürerken dikkat edilmesi gereken püf nokta, saç boyasını saç uçlarınıza önce sürmeniz olacaktır. Dipler daha kolay açıldığı için, altlara sürerek 10-15 dakika sonra üstleri boyamanız hoş sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Karamel Saç Rengini Kimler Tercih Etmelidir?

karamel saç rengi nasıl elde edilir-2Koyu karamel saç renklerini beyaz tenli bayanlar ve esmer tenli bayanlar da tercih edebilir. Açık karamel saç rengi kişileri daha olgun göstermektedir. Buğday rengi tene sahip olanlar açık renkli karamel tonları daha çok tercih etmektedir. İlerleyen yaşlarda açık karamel tonları daha uygun duracaktır. Doğal dalgalı saçları olan kişilerin tercih ettiklerinde karamel rengi ve tonlarını saçlarındaki hareketlilikle ışıl ışıl sağlıklı saçların tadını çıkarabilirler.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here