Karamel Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

0
165
Karamel Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?
Bu yazıyı oylayın!

Karamel saç rengi son zamanlarda bayanlar tarafından sıkça tercih edilen renklerden biridir. Karamel saçta ayrıca bu rengin tonları da farklı ten renklerini adapte edilmesinde önem taşır. Kadınlar için saç renkleriyle oynamak neredeyse bir alışkanlık gibi bir durum haline gelmiştir. Ancak burada önemli olan tene uygun saç rengini seçilebilip uygulayabilmektir. Moda hangi renkse o renge boyamak yanlış bir düşüncedir. Açık karamel rengi en çok tercih edilenler arasındadır. Zira yüze ışıltı katar. Saçlar çok daha canlı, parlak ve dolgun gözükür. Saç rengi seçimlerinde her zaman önemli olan ten rengidir. Aradaki uçurum kadar fark görüntü kirliliğinden başka bir şey değildir. Beyaz tenli bir kadında koyu renk karamel saç mutlaka tercih edilmesi gereken bir seçimdir.

karamel saç rengi kimlere yakışır-1

Karamel saç rengi tonlarının trend olması son 5-6 seneye dayanmaktadır. Ünlüler arasında yayılan bu akımla birlikte kadınlarda da tercih haline gelmiştir. Saç boyama durumu yaşayan her kadın boyama sonrasında saçın yeni bir bakıma ihtiyacı olduğunu bilmelidir. Renk koruyucu şampuanlar, rengin solmasını önleyecek bakım kremleri çok daha uzun ömürlü bir saç olacaktır. Karamel saç renkleri özellikle açık olanı ısıya karşı çok fazla dayanıklı değildir. Saç düzleştiriciler, sıcak fönler, maşa gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

Karamel Saç Rengi Hangi Tene Uygundur?

karamel saç rengi kimlere yakışır-2

Karamel saç rengi kumral insanlara uygun bir renktir. Dip boya durumları geldiğinde kumrallarda bu renk çok dikkat çekmez. Çok esmer ya da bronz tenli kadınlarda da tercih edilebilir. Aralara ışıltılar katarak hacim kazandırılır. Karamel saç rengi yüze ve kaş rengine uyumu kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Saçlarını boyatan her kadın normal şampuan yerine boya koruyucu şampuanlar kullanmalıdır.

Karamel Saç Rengine Uygun Makyaj

karamel saç rengi kimlere yakışır-3

Karamel saç rengini tercih eden bir kadın soluk bir yüzle görüntü vermemelidir. Makyajında siyah bir maskara, eyeliner ve kırmızı bir ruj tamamlayıcı olacaktır. Bej ve açık kahve makyajlar uygun olandır.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here