İğne İle Saç Ekimi

0
3
İğne İle Saç Ekimi
Bu yazıyı oylayın!

FUE, canlı saç köklerinin verici bölgelerden tek tek alınması işlemidir. Kökler tek tek toplandıktan sonra ikinci aşama bu köklerin ekilmesi işlemidir. Sağlıklı olan bölgelerden alınan saç kökleri için, Dünyada iki farklı ekim tekniği uygulanır.

Birincisi ve en çok tercih edilen teknikte kökler,  ekim alanında açılan ince düz kesi ile hazırlanan kanallar içine ekilir. Köklerin ekileceği kanallar, ince bıçaklar vasıtasıyla önceden açılır.

İkincisi ise, Dünya’da ve Türkiye’de çok az sayıda klinik tarafından uygulanan özel bir tekniktir. Kökler düz kesiler içine değil, ince iğneler ile açılan yuvarlak delikler içine ekilir. Her bir kök için açı verilerek ince bir delik açılır, kök yerleştirilir. Sonra ise diğer bir kök için delik açılır ve kök kendi doğal durumuna uygun olarak delik içine yerleştirilir.

İĞNE İLE SAÇ EKİMİNİN FARKI NEDİR?

İğne ile saç ekiminin ilk farkı doğallık olarak açıklanabilir. Saç ekim operasyonlarında, ekim alanına uygulanacak kök yoğunluğunun fazla olması, operasyon başarısı ve kalitesini gösterir. Saç ekiminde doğallık, saçsız alana fazla saç ekimi ve ekilen saçların doğru açılı olmasıdır.

Köklere ince iğne ile saç ekiminde, doğru açılar verilerek küçük delikler içine yerleştirildiği için, köklere zarar verilmesi ve açısının oynaması ihtimali olmaz.

Operasyondan sonra ekim alanında ince iğneler ile işlem yapıldığı için, ekim bölgesi 2-3 gün içinde iyileşir ve iz kalmaz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, normal yaşamına kısa sürede dönmek istiyorsa, iğne ile saç ekimi yöntemini tercih etmelidir.

İğne ile saç ekimi operasyonlarının iyileşme süresi hızlı bir şekilde gerçekleşir. 2-3 gün sonrası ekim alanı iyileşir. Önemli olan konu, ekim yapılan kökleri sürtme, çarpma gibi tehlikelerden korumasıdır.

YAN ETKİSİ OLMAZ

İğne ile yapılan saç ekiminin hiçbir yan etkisi yoktur. Başka tekniklerden oluşan olumsuz etkileri de yok eder.

İğne ile kök ekim tekniği Dünya’da çok az sayıda klinikte uygulanmaktadır. Bunun başlıca sebebi çok fazla detay gerektirmesi ve zahmetli olmasıdır. Çok ince iğneler ile çalışılmasından dolayı, hızlı bir ilerleme olmamasıdır. Her seansta en çok 1200-1400 kök çalışılır. Bir günde tamamlanmaz. En azından iki gün gerekir.


Facebook Comments
PAYLAŞ
Önceki İçerikDoğal Saç Ekimi Fiyatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here