Doğal Saç Ekimi Fiyatları

0
7
Doğal Saç Ekimi Fiyatları
5 (100%) 1 vote

Saç ekimi sektöründe fiyatları etkileyen çeşitli etkenler vardır. Saç ekimi yaptırmak isteyen insanlar, saç ekimi fiyatlarını araştırırlar. Almış olduğu fiyatlardan dolayı kafaları karışır. Çünkü saç ekimi merkezlerinin vermiş oldukları, saç ekimi fiyatları çok farklı olabilmektedir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen insanlar, saç ekimi fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrendikten sonra kendilerini ona göre ayarlarlar.

Saç ekim merkezleri 3.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında değişen fiyatlara saç ekimi yapmaktadır. Bu fiyat farklılığı kişinin kellik seviyesine, uygulanacak olan tekniğe ve saç ekim merkezine göre değişir.

SAÇ EKİMİ FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Saç ekimi fiyatlarına göre, saç ekimi merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Saç ekimi fiyatlarının yüksek olması, saç ekiminin başarılı olacağı anlamına gelmez. Saç ekimi fiyatlarının neden değişik olduğunu öğrenmek, başarılı ve uygun bir saç ekimi merkezi seçmeye yardım edecektir. Saç ekimi fiyatlarını etkileyen temel faktörler;

1- Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve ek uygulamalar

2- Ekilecek olan greft sayısı

3- Lüks hizmet

4- Saç ekim merkezinin bulunduğu yer

SAÇ EKİM TEKNİKLERİ

Saç ekim operasyonunda saç ekimi fiyatlarına etki eden faktörlerden bir tanesi, hangi tekniğin kullanılacağıdır. Ayrıca yapılacak olan ek uygulamalar da fiyatlarda etkilidir.

Günümüzde FUE, FUT ve saç ekim işleminin bilgisayar aracılığıyla yapıldığı Robotik FUE yöntemi vardır. Ek uygulamalarda ise, PRP ve FUE saç ekimi vardır.

EKİLECEK GREFT SAYISI

Saç ekim muayenesi sonucunda, hastaya ekilecek olan greft sayısına karar verilir. Bazı ekim merkezleri tek fiyat verirken, bazıları ise greft sayısını dikkate alır.

LÜKS HİZMET

Sağlık hizmetlerinde lüks bir ihtiyaç değildir, ancak fiyat belirlenmesinde merkezin konforu da etkili olur. Lüks saç merkezinde fiyatlar yüksek olur. Bu durum sağlık hizmetinin başarılı olacağı anlamına gelmez.

MERKEZİN BULUNDUĞU ŞEHİR

Saç ekim merkezinin bulunduğu şehirde fiyatları etkiler. Bazı saç ekim merkezlerinin ulaşım, semt ve çevre gibi faktörler ile saç ekim merkezlerinin giderleri yüksek olurken, bazıların da ise, saç ekim merkezlerinin çok olmasından rekabet oluşur ve fiyatların düşmesine sebep olur.


Facebook Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here